انگیزه ورزشکاران انفرادی را با تبعیض می‌کشند/ با پاداش روی سکو گذراندن زندگی می‌کنم

انگیزه ورزشکاران انفرادی را با تبعیض می‌کشند/ با پاداش روی سکو گذراندن زندگی می‌کنم

حسین رسولی دارنده مدال طلای پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی هانگژو  درباره پاداش‌های تعیین شده برای مدال آوران این مسابقات اظهار کرد: قرارداد‌های ما به خصوص ورزش‌های انفرادی مثل دوومیدانی خیلی پایین است و زمانی که مدال طلا می‌گیریم حتی جایزه اش به میلیارد هم نمی‌رسد و با این همه هزینه‌های سنگین دلاری خیلی کم است.

اهدای حواله خودرو به فوتبالیست ها عدالت نیست  

او افزود: به نظرم باید مبلغ پاداش را بیشتر در نظر می‌گرفتند نه به خاطرمن بلکه به خاطر همه ورزشکارانی که طلا، نقره و برنز گرفتند. مثلا پاداش مدال برنز مبلغ ناچیزی است، اما  در فوتبال می‌بینیم که بازیکن تیم ملی حواله خودرو رنج‌روور ۱۰۰ میلیاردی می‌گیرد و این عدالت نیست.

رسولی درباره اینکه انتقاداتی بابت اخذ حواله خودرو از سوی بازیکنان تیم ملی فوتبال به خاطر حضور در جام جهانی شده است، گفت: بله، این خیلی بد است که این همه زحمت می‌کشیم به امید اینکه مدال گرفتیم شرایط تغییر کند، اما می‌بینیم که افرادی که مدال نمی‌گیرند خیلی شرایطشان بهتر است و هزار برابر بهتر از ما زندگی می‌کنند. واقعا این موضوع، انگیزه را از همه ورزشکاران انفرادی می‌کشد.

امسال هدفم کسب سهمیه المپیک است 

او درباره اینکه برنامه اش برای آینده چه چیزی است، گفت: من تمرینات خود را شروع کنم صددرصد  برای المپیک است، تا کسب سهمیه کنم و یک نتیجه خوب در المپیک بگیرم. امسال فعلا هدفم این است و سال‌های بعد هم مدال آوری در قهرمانی و بازی‌های آسیایی است و می‌خواهم که چندین سال مدال بیاورم. هر شب خواب المپیک را می بینم که بتوانم در آن مسابقه بهترین خودم باشم و به مدال حتی خوش رنگ ترینش  برسم؛ مدالی که تاکنون در دوومیدانی در المپیک کسب نشده را بگیرم. . ان شا الله کسب سهمیه کنم و در مسابقات المپیک  پاریس شرکت کنم و بتوانم نتیجه خوبی بگیرم و برای جنگیدن جهت  مدال زیاد قول نمی دهم چون باید شرایطش برای من در ایران فراهم شود. شرایطی که بشود در المپیک مدال گرفت چون اکنون همه در کشورهای دیگر دارند با بهترین امکانات تمرین می کنند و اگر من با آن شرایط تمرین کنم آن وقت می آیم و به همه قول کسب مدال می دهم. من با بدترین شرایط مدال طلای بازی های آسیایی را گرفتم و پتانسیل هم دارم که در المپیک مدال بگیرم و حتی احسان حدادی که مدال نقره المپیک را دارد هم گفت که اگر برنامه خوب برایت چیده شود پتانسیل کسب مدال در المپیک را دارم.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی پیگیر معافیت سربازی ام است 

دارنده مدال طلای پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی درباره اینکه از سربازی معاف می‌شود، گفت:  قانونی بوده که حتی قهرمان جوانان آسیا هم می‌توانست از سربازی معاف شود و من مدال طلای قهرمانی جوانان آسیا را گرفتم، اما معاف نشدم و ۲ سال است این قانون برداشته شده است. حالا گفتند ورزشکارانی که طلای بازی‌های آسیایی را بگیرند از خدمت سربازی معاف می‌شوند که منتظرم ببینم که به چه شکلی است. البته با سرپرست فدراسیون دوومیدانی صحبت کردم و گفت که حتما پیگیری می‌کند و نامه اش را می‌زند که ببینم به کجا می‌رسد.

من برای موفقیت یک تیم قوی می خواهم 

رسولی درباره اینکه چه انتظاری از مسئولان ورزش دارد، گفت: من چیزی نمی‌خواهم و فقط یک تیم شامل ماساژور، مربی و روانشناس و یک کمپ تمرینی خوب  می‌خواهم. در مجموع  تیمی قوی می‌خواهم که بتواند من را در مسیر موفقیت همراهی کند.انتظار چندانی ندارم و همین که در حد یک قهرمان حمایت شوم و در حد کسی که پرچم کشورش را بالا می برد چون ورزش جنگی میان کشورهاست. کشور چین وقتی  ۲۳۰مدال در بازی های آسیایی می گیرد، این قدرت ورزشی چین را نشان می دهد و اگر برای کشورمان مدال گرفتن و بالا رفتن پرچم کشورمان مهم است انتظار دارم اکنون پشت من باشند و دغدغه های من را برطرف کنند و تیم من را تشکیل بدهند و اردوهای من را منظم کنند تا بتوانم در المپیک موفق شوم.

تنها با غیرت نمی توانم نتیجه بگیرم 

او افزود: همه می دانند المپیک میدان کوچکی نیست و آخر ورزش است و دوست دارم که در آنجا یک مدال دیگر برای دوومیدانی تکرار کنم و این هم فقط با برنامه ریزی خوب و امکاناتی که ورزشکاران دیگر در اقصی نقاط کشورهای دیگر تمرین می کنند باعث می شود که در المپیک به نتیجه رسید. اگر نباشد هیچ اتفاقی رخ نمی دهد چون من بدنم تا یک حدی جواب می دهد و نیاز به ریکاوری دارد و من نمی توانم بگویم که با غیرت  می توانم به جایی برسم و این امکان پذیر نیست چون رشته های رکوردی نمی شود تا یک حدی بالاتر رفت، اگر آن شرایط مهیا نباشد. 

می خواهم با هادی سپهرزاد کار کنم 

او درباره اینکه وضعیت مربی اش به چه صورت است، گفت: هادی سپهرزاد مربی ام است، که می‌خواهم با او تمرینات خود را ادامه بدهم و از لحاظ مربی مشکلی ندارم. فقط یک تیم می‌خواهم که اگر فیزیوتراپ خارجی خوب بگیرند خیلی خوب می‌شود. همچنین  ماساژور خوب که همه کار‌ها را بتواند انجام بدهد و وارد باشد و یک روانشناس که بتواند از لحاظ فکری و ذهنی بتواند به من کمک کند، نیاز دارم.

من به خاطر نداشتن حقوق در اسنپ کار می کردم  

ملی پوش پرتاب دیسک کشورمان درباره اینکه در اسنپ هم کار می‌کند، گفت: اکنون در اسنپ کار نمی‌کنم، اما در گذشته زمانی که تمرینات خود را شروع کرده بودم شب‌ها در اسنپ کار می‌کردم، چون حقوقی دریافت نمی‌کردم. فعلا هم حقوقی نمی‌دهند و حتی اگر بدهند حقوق ناچیزی هست که کارمند ساده هم آن مبلغ را نمی‌گیرد. در حال حاضر من با پاداشی که روی سکو دادند گذران زندگی می‌کنم.

ارزش  ۹۰۰  میلیون تومان پاداش بعد از چند ماه پایین می آید 

رسولی درباره اینکه پاداش بازی‌های آسیایی هم با تاخیر به ورزشکاران می‌دهند، گفت: بله، این اتفاق بدی است چرا که ارزش  ۹۰۰ میلیون تومان بعد از چند ماه خیلی پایین‌تر می‌آید. کشور‌های دیگر شنیدم که ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده بودند، اما ۱۵، ۲۰ هزار دلار مبلغ کمی است.   من با حدادی صحبت می‌کردم، او می‌گفت ورزش کردن خیلی سخت شده است و در گذشته شرایط تمرین کردن را داشتیم. جایزه‌ها و قرارداد‌ها در گذشته بهتر بود وحدادی چند سال پیش با پرسپولیس ۵۰۰ میلیون قرارداد بسته بود و این موقع ۱۰۰ هزار دلار می‌شد، اما اکنون این مبلغ کم است و فکر می‌کنم با گل گهر ۲ هزار دلار قرارداد بستم.

هیئت دوومیدانی استان حواله ۳۰میلیونی را هنوز پرداخت نکرده است 

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی هانگژو درباره گلایه اش از مسئولان هیئت استانی و اینکه پاداش تعیین شده را دریافت کرده است، گفت: نه، هیچ پاداشی ندادند و حتی حواله ۳۰ میلیون تومانی هم پرداخت نکردند. بعد می‌گویند برای پاداش یک زمین برای من در نظر بگیرند، اما نمی‌دانم مراحل اهدای  این زمین به کجا رسیده است. من می‌گویم که ۳۰ میلیون تومان را هنوز پرداخت نکردند چطور می‌خواهند برای من زمین بگیرند. حواله ۳۰ میلیون تومانی برای هیئت دوومیدانی استان است و یک قطعه  زمین را مدیرکل ورزش و جوانان و استاندار می‌خواهند به من هدیه بدهند.

او افزود: پیرایش مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت که جایزه‌ای که وزارت ورزش برای مدال آوران  طلا در نظر گرفته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. نمی‌دانم حرف ایشان درست است و خبر‌هایی که درباره جایزه ۹۰۰ میلیون تومانی می‌گویند دروغ است. حتی پیرایش اسنپ کار کردن من را تکذیب کرده و گفته که در اسنپ کار نمی‌کرده است. مدیر کل ورزش و جوانان استان مدعی شده که در یک سال گذشته هزاران بار به من زنگ زدند، اما یک بار هم تماس نگرفتند.

مسئولان ورزش اراک خواستار اعزام نشدن من به هانگژو شده بودند

رسولی تصریح کرد: فقط یک بار مسئولان ورزش استان اراک با رئیس فدراسیون تماس گرفتند، زمانی بود که من استوری گذاشته بودم و گفتم که شرایطم بد است و از مسئولان استانی ناراحت هستم و آن‌ها تماس گرفتند و گفتند که رسولی نباید به بازی‌های آسیایی اعزام شود.   همچنین پیرایش گفته که فدراسیون دوومیدانی بیان کرده که سالی ۱۰۰ میلیون هزینه رسولی کردیم در صورتی که این مبلغ که هزینه من می‌کردند تقریبا یک ماه قبل از مسابقات آسیایی  تایلند به  هتل شهر فرستاده بودند و در آنجا  اقامت کرده بودم. اگر می‌دانستم که ۱۰۰ میلیون تومان می‌خواهند به هتل پول بدهند، من به فدراسیون می‌گفتم ۵۰ میلیون را به خودم بدهد تا هم بهترین غذا را  بخورم و هم بهترین جا زندگی کنم.

منبع خبر : yjc.ir